Спадкові матеріали

Ukrainian English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish

Серед благодійників Лаврівського монастиря були представники із шляхти Перемишльської землі. На підставі виписок із Лаврівської монастирської хроніки зустрічаємо відомості про шляхетський рід Височанських:

 - 1706 р. – Ян і Христина Височанські записали для потреб Лаврівського монастиря 3000 злотих, локалізованих на володіннях сіл Локоть, Березки та Ступосяни (?);

 - 1752 р. – Павло Височанський - Петрушевич записав 3036 злотих на добрах с. Угерці.

Із 1679 р. до складу Лаврівських монастирських маєтків належала частина Висоцька Верхнього, записана для монастиря від Констянтина Височанського. Також лаврівським ченцям була передана церква Успіння Пресвятої Богородиці, збудованої у 1684 р. на грунті власника частини Висоцька Верхнього – Андрія Пашковича- Височанського. Перейшла вона у володіння Лаврівського монастиря на підставі заставного запису на суму 3000 зл., яку син Андрія – Констянтин позичив у скарбниці Лаврівського монастиря. При цій церкві власне повстав монастир під управлінням Лаврівського монастиря.

На потреби цієї резиденції грошові записи спрямовували перемишльські єпископи та шляхетські роди із довколишніх місцевостей: Павло Височанський (1721 р. – 800 злотих), а також його жінка Анна і син Стефан (1721 р. – 5000 злотих), Теодор Височанський (1724 р. – 420 злотих) Михайло Височанський- Петрушевич (1753 р. – 4000 злотих). Легаційні записи про передачу власності зроблені на маєтках у с. Висоцьке Верхнє, хоча були важливими для монастиря, спричинили йому клопотів у виникненні судових процесів. Впродовж XVIIIcт. були помітними старання ігуменів про збереження сум капіталів призначених для монастирів.

[Дивись Львівська національна наукова бібліотека ім. В. Стефаника. Відділ рукописів. – 3 (МВ). – 118/1; - 3(МВ). – 118/3 «Збірка документів поданих до фіскальної колегії у справі позову монастиря у Лаврові проти Альбіна Казимира Височанського, які відносяться до Висоцька Верхнього»]

 Богдан Воронко

Атрибутика роду Драго-Сас

© 2015 - 2018 Vysochanskiy-SAS | Всі права захищені

Joomla template created with Artisteer.