Опис гербу Сас:
Поле щита голубого кольору, на ньому зображено жовтий або золотий місяць, обернений рогами догори. На кожному розі є по одній зірочці з шістьма променями, посередині місяця стріла обернена накінечником вверх. Над короною знаходиться павлиний хвіст з другою стрілою, яка проходить крізь нього справа наліво.
Так описують герб Папроцький “Ogerbach” фол.547. Окольський том.3 фол.195. Несецький том.4 фол.43.
Походження гербу:
Лицарськими ділами під час ясної ночі цей герб заслужений, про це говорять зірки і місяць з стрілою на голубому полі. Гербівники не пишуть про походження цього гербу, тільки згадують, що він перенесений до Угорщини з Саксонії і було відчеканено монети з червонного золота з цим гербом, так як хтось з цього роду бувПідскарбним Угорського Королівства і за його заслуги дозволено йому вибити такі гроші для вічної памяті його героїчних справ.
З Угорщини до Русі герб був принесений Гуйдом, главою роду Сасів і гетьманом військовим. Коли він прибув до Русі з військомсвоїм, то примкнув до Данила Короля Руського, Лева його синаі інших князів Руських, які хотіли відібрати собі Галичину. Залишившись при князеві Данилі з знаменами своїми, тим гербом позначеними, воював проти Королів Польських, не раз перемоги здобуваючи.
Данило Князь і Король Руський оженив Гуйда з своєю кровною родичкою і надав йому обширні волості з багатсвами. Дружина народила Гуйду сина, якому згаданий вище король при хрещенні дав своє ім’я – Данилоі від нього потім пішли Даниловичі, про що явно виражається Войцех Стрепа в 1236 році, починаючи так:“EotemporeComesHuydcumnoncontemnendoexercituvenitadDucemDanielem, MasoviamomnemDuceorbat, LeoneDucecumRussisiLitvanispopulanteiperagranteic”.
Так як той Гуйд говорив на саському діалекті, тобто походив з Саксонії, то названо його Сас і герб його також Сас, як розповідає Папроцький і Окольський (том.3 fol.195).
WYSOCZAŃSKI, I
Wysoczański I. (taf. 297).
Adelsfamilie der Wojewodschaft Reussen, wo sie im Jahre 1633 zuerst erwähnt wird.
Sie führt die Beinamen Dmytrykowicz, Dumnikowicz, Fagarasz, Jankowicz, Minkowicz, Pietrusziewicz, Szwabowicz und Wereźyc.
In den Jahren 1782—1852 wurden achtundsiebzig Mitglieder dieses Geschlechtes in die galizische Matrikel eingetragen.
Wappen: Sas.
Височанські І (таб. 297).
Дворянський рід Руського воєводства, котрий згадується у 1633 році.
Він мав наступні придомки: Дмитрикович, Думникович, Фагараш, Янкович, Мінкович, Петрушевич, Швабович, Верига.
У 1782–1852 рр. 78 членів цього роду були записані у Галицьку дворянську метрику.
Герб: САС.
Siebmacher I. Das grose u. Allgemieni Wappenbuch, IV. Der Adel von Galisien, Lodomerien u. Bukowina. Nurnberg 1905.
Герб "Сас" роду Височанських
В 2003 році відновлений та занесений до реєстру особових символів Українського геральдичного товариства під № 17.
Один з вариантів гербу Сас роду Височанських від Височанських з м. Одеси
Герб Сас роду Височанських-Міньковичів