Спадкові матеріали

Ukrainian English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish

Поле щита голубого кольору, на ньому зображено жовтий або золотий місяць, обернений рогами догори. На кожному розі є по одній зірочці з шістьма променями, посередині місяця стріла обернена накінечником вгору. Над короною знаходиться павлиний хвіст з другою стрілою, яка проходить крізь нього справа наліво.

Походження гербу.

Цей герб заслужений лицарськими військовими звитягами під час ясної ночі, про це розповідають зірки і місяць з стрілою на голубому полі. Гербівники не описують походження цього гербу, тільки згадують, що він принесений до Угорщини з Саксонії. З цим гербом було відчеканено монети з червоного золота, а так як представник з цього роду бувПідскарбним Угорського Королівства, то за його заслуги йому дозволено вибити такі гроші для увіковічнення памяті його героїчних справ.

З Угорщини до Русі герб був принесений графом Гуйдом, главою роду Сасів і військовим гетьманом. Коли він прибув до Русі зі своїм військом, то приєднався до Данила Короля Руського, його сина Лева та інших князів Руських, які хотіли відібрати собі Галичину. Залишившись при королі Данилі зі своїми знаменами, цим гербом позначеними, воював проти Польських Королів, не раз здобуваючи перемоги.

Король Данило Князь Руський одружив графа Гуйда зі своєю кровною родичкою і надав йому обширні волості з багатсвами. Дружина народила Гуйду сина, якому згаданий вище король при хрещенні дав своє імя – Данило і від нього згодом пішов рід Даниловичів, про що вирозуміло виражається Войцех Стрепа в 1236 році, починаючи так:EotemporeComesHuydcumnoncontemnendoexercituvenitadDucemDanielem, MasoviamomnemDuceorbat, LeoneDucecumRussisiLitvanispopulanteiperagranteic.

Оскільки граф Гуйд розмовляв на саському діалекті, тобіш походив з Саксонії, то його названо Сас і герб його також Сас, так розповідає Папроцький2 і [Окольський (том.3 стор.195).3 ] 4

______________________________

 1 Niesiecki K. Herbarz Polski / wyd. J. N. Bolrowicz.- Lipsk, 1839-1849.- T. 4S.43.

2Paprocki B. Herby rycerstwa polskiego. - Kraków, 1584. - S.548 - 549.

3 З незначними уточненнями це ж повторив інший польський геральдик Шимон Окольскі ( OkolskiS. OrbisPolonus.- Cracovia. - 1645. - Т. 3. - S.195-202).

4 Duńczewski Stanisław. Herbarz wielu domów Korony Polskiej i W. X. Litewskiego. -- We Lwowie 1757. str. 381, 382. ( 2tt., in . folio )

Атрибутика роду Драго-Сас

© 2015 - 2018 Vysochanskiy-SAS | Всі права захищені

Joomla template created with Artisteer.