Спадкові матеріали

Ukrainian English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish


8. 3. 2000

Слава Ісусу Христу !

Дорога пані Ірино.

[отець Константин Височанський-Петрушевич звертається до Ірини з Самбора - автор проекту].

Ваша пересилка ”Сила волі“ потішна мені.

[книга Івана Филипчака – прозова повість, про життєвий шлях одеського купця Василя Вериги Височанського – Петрушевича, вихідця з бойківського села В.Висоцьке Турківського району Львівської області]

Після 60 тьох роках читаю цю повість знова. Вам щиро дякую ! Говірка ”бойківська“ . І шляхетством не хвалюся. Церкву св.Миколая збудував шляхтич. Це хвала Сили волі. Тішуся, що звуся так Петрушевич. Решта моїх братів і сестер це не розуміють. Тут у Америці, ми всі ” Січ ! ци не так “ ? Пришліть мені ще скілька ”Сила волі“ .

Маю чека.

З Богом – благословення Господнє на Вас і Родині !

О. Константин Височанський.

Книгу ”Сила волі“ дивись на сайті в розділі – Література – автор проекту.


7-го березня

1894-го, у Львові — Україна, спочив у Господі, на 33-му році життя, 2-му чернечого покликання, о. Ніль Микола Шух, з Провінції Найсвятішого Спасителя.

1948-го, в Прудентополі — Бразилія, спочив у Господі, на 64-му році життя, 37-му чернечого покликання, бр. Полієвкт Петро Мельник, з Провінції Святого Йосифа.

1985-го, в Клуж-Напока — Румунія, спочив у Господі, на 77-му році життя, 56-му чернечого покликання, бр. Партеній Павло Річеан, з Провінції Свв. Апп. Петра і Павла.

2001-го, в Обері — Аргентина, спочив у Господі, на 88-му році життя, 74-му чернечого покликання, 65-му священнослужіння, о. Орест Степан Карплюк, з Провінції Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.

2006-го, у Олифант (Пенсилванія) — Сполучені Штати Америки, спочив у Господі, на 92-му році життя, 73-му чернечого покликання, 44-му священнослужіння, о. Констянтин Михайло Височанський, з Провінції Успіння Пресвятої Богородиці.

2011-го, смт. Брюховичі біля Львова спочив у Господі на 94-ому році життя, 74-му чернечого покликання, 44-му священнослужіння, о. Антоній (Федір-Теодор) Масюк, з Провінції Найсвятішого Спасителя.

 


Лист (імовірно середина 20ст.)о.Ол.Бережницького (з Америки або Канади) до о.Константина Височанського в ЗДА

Атрибутика роду Драго-Сас

© 2015 - 2018 Vysochanskiy-SAS | Всі права захищені

Joomla template created with Artisteer.