Спадкові матеріали

Ukrainian English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish

Священик Соломон пише у “Географічному словнику”, що згідно ззасновницьким листом Думка Височанський, який жив за часів короля Зигмунта І ( 1467 – 1548 рр. ), передав одному зі своїх синів село Верхнє Висоцьке, другому Комарники, а третьому - Матків та Івашківці.

Головним чином Матків населяла шляхта Матківських з придомками: В'язулич, Будзевич, Галкович, Бардзійович, Богушович, Шушуркович, Федашкевич, Пілікович, Шипович, Хариздрович, Гриневич, Тимкович, Контурович, Матишевич, Миклашевич та інші. 

_____________________________________

І.Юсипович. Турківщина за завісою століть., Видавниче підприємство "Край", Львів, 1993Матків – село, центр сільської ради, розташоване за 30 км на південний схід від районного центру і за 42 км від залізничної станції Нижня Яблунька на лінії Самбір – Ужгород. Населення – 487 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Мохнате.

На території Маткова знаходиться відділок радгоспу «Карпати», який має 450 га орної землі. Основний виробничий напрям – м’ясо – молочне тваринництво.

У Маткові є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. Збудовано пекарню.

Село вперше згадується в архівних документах за 1538 рік. Житель Маткова Йосип Матвійович Височанський (дідусь автора проекту) врятував життя керівнику групи десантників офіцеру Радянської Армії В.М. Соловйову, переховуючи його від гітлерівців.

_________________________________

Головна редакція української радянської енциклопедії АН УРСР. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ УКРАЇНСЬКОЇ РСР Львівська область. Київ 1968

 

Атрибутика роду Драго-Сас

© 2015 - 2018 Vysochanskiy-SAS | Всі права захищені

Joomla template created with Artisteer.