Спадкові матеріали

Ukrainian English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish


Євген Омелянович ПЕТРУШЕВИЧ (3 червня 1863 р., Буськ, Королівство Галичини і Володимирії, Австро-Угорщина — 29 серпня 1940, Берлін, Третій Рейх) — український громадсько-політичний діяч, правник, доктор цивільного і церковного права (1891).
У 1908 (або 1909) р. переніс свою адвокатську канцелярію із Сокаля до м. Сколе, де невдовзі став посадником (мером) міста.
1910 р. Петрушевича від Стрийської виборчої округи обрано послом до Галицького Сейму (замість Євгена Олесницького, який склав мандат). На першій осінній сесії 1910 року виступив з доповіддю від радикального крила українських депутатів під час гострої дискусії з приводу обговорення нового закону про вибори до сейму. Впродовж майже двох років, як провідний діяч «Українського сеймового клубу», очолював боротьбу за новий виборчий закон, який, врешті-решт, було ухвалено. На виборах 1913 року до Галицького Сейму увійшли 34 українські депутати. На цьому керівництво українського клубу не зупинилося. Зайнявши провідні позиції в комісії для опрацювання нового виборчого закону, Є. Петрушевич (обраний від IV курії округу Стрий — Сколе, входив до складу «Українського сеймового клубу», де був заступником голови) і К. Левицький домоглися збільшення квоти українців у сеймі до 62 мандатів.

Атрибутика роду Драго-Сас

© 2015 - 2018 Vysochanskiy-SAS | Всі права захищені

Joomla template created with Artisteer.