Спадкові матеріали

Ukrainian English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish

З історії можна навести яскраві приклади, як багато корисного може зробити один рід. А якщо кровноспоріднених родів багато, як зібраних під одним гербом Drag-SAS. Якщо вони мають спільне бачення історичного розвитку, спільну мету та ідеали. Якщо об’єднані дієвою стратегією і тактикою і наполегливо працюють над духовними цінностями, то, як казав поет (рус) – «Здайся враг. Замри и ляг».

Кожна епоха ставила перед родами гербу Drag-SAS свої виклики. Не виключенням є і початок XXI століття. Однак саме сьогодні перед нашими родами постала не локальна проблема, а глобальний виклик, який зачіпає основи роду Drag-SAS. Його філософію і моральні принципи, які формувались і захищались кров’ю і потом шляхетних лицарів протягом більше ніж восьми століть.

Відомо, що в основу родового герба Drag-SAS поставлено три стовпа, яким відповідають і яких свято дотримуються нащадки роду – честь, справедливість, шляхетство. Хто б і як не намагався змінити гонор Drag-SAS йому це ніколи не вдавалось. Навіть могутні свого часу імперії світу не змогли зробити з Drag-SAS рабів. Від славного предка Vancza Valachus нащадки графа отримали спадок, який «Висока рада королів і князів постановила зберегти записи грамоти і підписи свідків». Від предків маємо чимало. Родовий герб, шляхетну кров і землю - землі обітованої роду Drag-SAS. «...даруємо їм і їх законним спадкоємцям село наше Турку, розташоване в Руській землі, в Самбірському повіті, та землі над рікою Стрий поза угорським кордоном, разом з лісами, виноградниками, борами, пасіками, орними землями, полями, луками, річками, озерами, водами і водоймами, місцями полювання і птахоловства, млинами, врожаями і припасами, рухомостями і нерухомостями, з майном і всіма прибутками. Землі ці відмежовані граничними знаками – місцем, де знаходиться дерево, попросту зване Ільм, а також від переходу чи по-простому Броду, що неподалік від поля Іссай.» «Цією грамотою ми даруємо ці землі самому Vancza, його синам і їх законним нащадкам у одвічне володіння, утримання і використання мирним чином, з правом спродажу, обміну чи застави.»

Сьогодні законні права нащадків Vancza Valachus знаходяться під найбільшою і можна сказати глобальною загрозою. Ця загроза таїться в тому, що маємо відкриті посягання лихварів на саме святе, економічну основу кожного роду, батьківську землю. Це пов’язано з сучасними формами ведення війни, а саме з купівлею-продажем землі в Україні. Є велика загроза і цьому маємо достатньо прикладів за 27 років незалежності України, що у Drag-SAS шляхом так званої купівлі-продажу землі остаточно відберуть батьківську землю, перетворять новоявлені нувориші гордих нащадків шляхтичів і їх внуків та правнуків на своїй землі на рабів чи холуїв – прислужників чужого капіталу. І залишиться для Drag-SAS доля гірша ніж верблюжій колючці, доля перекоти поле. Без землі, без роду, без племені.

Зараз питання для представників роду Drag-SAS стоїть так. Чи зуміють Drag-SAS об’єднатися і виступити на боротьбу за батьківську землю. Не за Турку, Ільник і Явору. Навіть не за Галичину. Мова йде за Україну. В глобальному, філософському контексті навіть не за землю, а за щось набагато більше. Як казав класик земельного переділу Володимир Ульянов-Ленін (рус) «Всякая борьба, есть борьба за власть». Однак, як показує історичний досвід роду Drag-SAS, є і інша боротьба. Це боротьба за честь, за справедливість, за державу. Є боротьба за світогляд, за моральні принципи, за Вітчизну, за батьківську землю. І в цій боротьбі немає не причетних. Ця боротьба не міряється кількістю фамільних скарбів, доларів чи золота. Вона міряється кількістю стріл на гербах Drag-SAS, які виступлять єдиним фронтом, єдиною лавою на захист спільної справи – розбудови основ Вітчизни. Ну скажіть мені, дорогі Drag-SASи - Кульчицькі, Паславські, Камінські, Ільницькі, Яворські, Височанські, Комарницькі та інші славні шляхетні роди, для чого мають гинути молоді сини, для чого проливати блакитну кров, якщо у нас відберуть рідну землю молока і меду, а батьківщину-мати перетворять на мачуху лихі люди. Звісно, кожний з нас має гарно працювати на своєму місці, добре робити свою роботу. Але всі SAS разом, як рід, як сім’я бджіл у вулику, завжди в щоденних турботах мають, пам’ятати про ідеали роду, дбати і наближатись до вищої мети, вказаної стрілою герба Drag-SAS. (див. Руни і САС).

Шляхетний лицар Vancza Valachus взяв на себе зобов’язання – « сам Vancza з синами і їх законними нащадками повинні з’являтися на службу до будь-якого нашого військового виступу і зобов’язуються виставляти нам і нашим спадкоємцям чотирьох вершників/лицарів та десять коней.» Настав час справляти цю повинність дану королю. Не для нього. Для себе. Потрібно організувати не менше чотирьох лицарів від кожного роду Drag-SAS і прийняти виклик. Взяти участь у цій боротьбі, як наші предки на полях Грюнвальду. Ніяк не можна програвати без бою битви, які визначають не лише долю роду, а й долю цивілізованого світу. Це спільна справа за яку відповість Drag-SAS. В цій боротьбі важливий не лише обраний лицар, а й кожний SAS де б він не жив, чим би він не займався, яке б становище майнове, соціальне, політичне не займав. Важлива кожна стріла Drag-SAS, кожний меч, кожна думка, кожна дія.

Далі все лицарство, яке представлене цими чотирма представниками кожного шляхетного роду від А до Я, має об’єднатись за круглим столом під гербом Drag-SAS для спільної справи. І буде вкрите поле знаменами наших родів, як волошками в житнім полі. І не потопчуть ці квіти ноги наших ворогів.

Не можуть залишатись осторонь і Drag-SASи з Америки, Канади, Австралії, Польщі та інших країн. Вони, можливо, краще за інших розуміють цінність рідної землі. На них покладена дуже важлива і відповідальна місія підтримати, направити, оберігати силою міжнародної спільноти, силою права і справедливості русинські полки Drag-SAS. У цивілізаційному виборі, у боротьбі за подальшу долю має бути створений Drag-SAS International, який очолить лицарство Drag-SAS у добрій справі. Дайте собі чесну відповідь, дорогі Drag-SASи, чому генеральним прокурором в Україні не став шляхетний пан Вітвицький з Америки. Хіба є кращий захисник Конституції, закону, прав і свобод.

Велика і важка ця лицарська робота – вести за собою людей. Відповідати не лише за себе, а й за громаду. Дбати не лише про хліб насущний, а про духовні скарби. Про те, що залишиться для нащадків. Потрібно роду в переломний момент історії усвідомити своє покликання. Взяти моральну відповідальність за Вітчизну. Так, Ви скажете, що Drag-SASи можуть програти у цій геополітичній боротьбі за рідний край. Але ж хто не бореться, той вже програв. Саме нам треба відповідати на загрози і виклики історичного моменту.

І повірте, у роду є достатньо синів і дочок, достатньо сил і засобів, щоб виконати свою місію начертану на фамільному гербі - Drag-SAS International Program XXI. Бо багато нас є. Бо на нас лежить відповідальність перед Богом. Бо так вже історично склалось, що сьогодні перед русинами епоха честі, час гонору, час забезпечити силу і непорушність згаданих свобод.

Одним словом, лозунг, який назрів - Drag-SASи всього світу єднайтеся.!

p.s. Це лише начерки сучасної програми роду. Програми розвитку. Щоб герб Drag-SAS не загубився в історичних перепитіях, не канув в лету, як інші славні і колись могутні герби. Пам’ятаймо мудрість древніх - NEMO PRAETER NOS Ніхто крім нас. DUCUNT VOLENTEM FATA, NOLENTEM TRAHUNT Доля веде того, хто хоче йти, того, хто не хоче – волочить.

Wolodymyr de Weryha-Wysoczański-Dmyrykowicz, Galicia Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Атрибутика роду Драго-Сас

© 2015 - 2018 Vysochanskiy-SAS | Всі права захищені

Joomla template created with Artisteer.